Demokratická strana, ako najstaršia politická značka, posilnená skúsenými ľuďmi z politiky, sa rozhodla spojiť sily s podobne hodnotovo orientovanými stranami. V komunálnych voľbách pôjde rovnako o to, aby moc nemala mafia a korupčníci, ale ľudia, ktorí budú dobre spravovať miesto, kde žijú. Spravíme všetko pre to, aby sme pomohli posunúť kvalitu života na Slovensku napred.

Stanislav Rajnoha Stanislav Rajnoha, predseda strany

Spájame sily

Read More

Skutoční bojovníci proti fašizmu by si zaslúžili slušnejší časopis, a určite by ho nemal riadiť nikto zo súmračnej mafie.

Štefan Pecen, Demokratická strana

Státisíce na časopis a na čele Smerák

Slovenský zväz protifašistických bojovníkov už roky vydáva dvojtýždenník Bojovník, ktorý neraz šíril konšpirácie a pravidelne obhajuje diktátora Stalina. Šéfredaktorom časopisu bude bývalý štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny za Smer-SD a exmoderátor Branislav Ondruš. Dvojtýždenník a jeho vydavateľ dostal od ministerstva kultúry, školstva aj vnútra státisícové dotácie.

Štefan Pecen z Demokratickej strany reaguje:

Skutoční bojovníci proti fašizmu by si zaslúžili slušnejší časopis, a určite by ho nemal riadiť nikto zo súmračnej mafie. Že ho ministerstvo kultúry podporilo aj tento rok pokladám za ťažký prešľap. Viem, o čom hovorím. Dávno, ešte pred príchodom Fica na trón, ma vtedajší šéfredaktor poprosil o sponzorský príspevok. Hanbím sa dnes, ale dal som. Aj vďaka tomu som sa stal svedkom, ako paktovali s protidemokratickými prominentmi i “bojovníkmi” z ľudových milícií.

Čítajte viac:

Read More

Kliatba nedotknuteľnosti skupinky ľudí (hlasu) Smeru bola zlomená. Teraz bude dôležité vyšetriť, kto všetko si u nich kupoval zakrytie surového mnoho ročného rozkrádania štátu.

Jozef Rajtár Jozef Rajtár

Je rozhodnuté!

Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dnes vzal do väzby bývalého prezidenta Policajného zboru Tibor Gašpara. Spolu s ním do väzby putuje aj bývalý zástupca šéfa národnej finančnej jednotky NAKA Milan Mihálik.

„Kliatba nedotknuteľnosti skupinky ľudí (hlasu) Smeru bola zlomená. Teraz bude dôležité vyšetriť, kto všetko si u nich kupoval zakrytie surového mnoho ročného rozkrádania štátu. Zlomí sa kliatba aj nad oligarchiou? Držme odhodlaným vyšetrovateľom palce! Starajú sa o to, aby miliardy nešli pár “mocným”, ale tam, kam patria – na zdravotníkov, dôchodky, cesty, školy,“ vraví Jozef Rajtár, ktorý s mocnými bielymi goliermi bojoval v dobe, kedy boli nedotknuteľní.

Akcia Očistec znamená ďalšie neblahé vysvedčenie pre vládu Róberta Fica a akciovej spoločnosti SMER. Po rokoch, kedy bol Gašpar a ďalší „naši ľudia“ nedotknuteľní a držali v rukách osudy mnohých ľudí, sa karta obracia. Dnes sú to oni, kto s putami na rukách a so sklonenými hlavami vchádzajú do budov polície, nie však hlavným vchodom, ako boli zvyknutí. Na rozhodnutie o uvalení ešte stále čakajú bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, exšéf odboru podpory jej riadenia Marián Zetocha, referent expozitúry NAKA-Západ Ivan Bobocký, exriaditeľ ekonomického odboru ministerstva vnútra Marek Fleischer a bývalý šéf národnej finančnej jednotky NAKA Bernard Slobodník.

Dnes je však nad slnko jasné, že sa blíži čas, kedy sa pred spravodlivý súd postavia aj najdôležitejšie osoby, ktoré si sprivatizovali Slovensko len pre svoj prospech. Róbert Kaliňák a Róbert Fico.

Read More

Pokiaľ sa všetky okolnosti ohľadom zadržaných vyšetria, dozvieme sa, ako a prečo mnohé súdy u nás fungovali ako v banánovej republike. Prečo sa skutok nikdy nestal, aj keď štátne peniaze mizli v stámiliónoch. A prečo bolo veľa oligarchov nedotknuteľných.

Jozef Rajtár Jozef Rajtár

Vonku zúri Búrka

Dnes ráno bol zadržaný právnik z mafiánskych zoznamov Zoroslav Kollár a s ním i niekoľko sudcov. Spravodlivosť bola u nás zjavne na predaj. Jozef Rajtár, ktorý na tieto problémy roky poukazoval, hovorí:

Pokiaľ sa všetky okolnosti ohľadom zadržaných vyšetria, dozvieme sa, ako a prečo mnohé súdy u nás fungovali ako v banánovej republike. Prečo sa skutok nikdy nestal, aj keď štátne peniaze mizli v stámiliónoch. A prečo bolo veľa oligarchov nedotknuteľných.

Veríme, že Slovensko vykročilo opäť na cestu k právnemu štátu.

Read More