Ľuboš Šimún

Likavka
živnostník
Rok narodenia:
1976

Som rodák z Liptova, Ružomberka, kde som svoje krásne detstvo prežil na sídlisku Baničné. V roku 1990 som sa s rodičmi presťahoval do susediacej obce Likavka a v súčastnosti žijem s priateľkou a jej dcérou v Štiavničke pri Ružomberku.

Vyštudoval som SOU-spojov v Banskej Bystrici, 4-ročný študijný odbor ukončený maturitou. Prvé roky po štúdiu som pracoval na robotníckych pozíciách, od roku 2000 som pracoval v zahraničí. Na Slovensko som sa vrátil plný očakávaní v roku 2007 a stal sa zo mňa podnikateľ. Takmer 5 rokov som vlastnil predajňu modelov.

Mojou celoživotnou záľubou bol však šport a najmä všetko, čo sa točilo okolo fitness a zdravého životného štýlu. Táto moja záľuba vyústila najskôr do získania potrebných trénerských certifikátov, a po rokoch čakania na príležitosť aj do otvorenia fitnescentra Valibukfitness v Ružomberku v roku 2010. Jeho prevádzke a trénerskej činnosti sa venujem aj v súčastnosti, pričom posledné mesiace som vďaka jazykovým znalostiam a organizačným schopnostiam začal opäť čiastočne pôsobiť aj v zahraničí.

Svoj vstup do politiky v mene Demokratickej strany beriem ako jedinečnú príležitosť na presadzovanie požiadaviek a riešenie problémov obyčajných ľudí, drobných živnostníkov a slušných podnikateľov, s ktorými sa dennodenne stretávam.