Snem
Tlačové oddelenie 11. januára 2020

DS: Vyradíme Kočnerovcov z verejného života, nastal čas pre slušnú vládu

Demokratická strana v roku 2020 je taká silná, ako roky nebola. Spojila najvýraznejšie opozičné tváre a čestných ľudí, ktorí sú dlhé roky verní tejto skvelej značke. Demokratická strana má morálne právo vládnuť. Odznelo na sobotňajšom mimoriadnom sneme strany v Hronseku z úst volebného lídra DS a poslanca NR SR Jozefa Rajtára.

Jozef Rajtár vyjadril presvedčenie, že Demokratická strana sa stane súčasťou budúcej vlády. Za hlavný cieľ Demokratov označil vyradenie všetkých Kočnerovcov z verejného života. „Verím, že ľudia ocenia naše morálne právo byť v novej vláde. Roky sme totiž bojovali za slušnejšie Slovensko. Sám som nasadzoval doslova vlastný krk v boji proti Bašternákovi, Kočnerovi a im podobným,“ zdôraznil J. Rajtár.

„Slovensko potrebuje obnovu všetkého. Vzťahov, morálky, zákonov  i zdevastovanej krajiny. Je najvyšší čas, aby zmena na Slovensku nastala,“ povedal predseda DS Michal Kravčík.

Súčasťou mimoriadneho snemu bola aj voľba členov výkonného orgánu. Za prvú podpredsedníčku strany bola zvolená poslankyňa NR SR Natália Blahová. Za nového člena predsedníctva poslanec NR SR Radoslav Pavelka. Strana si na sneme v Hronseku zvolila aj svojho čestného predsedu. Stal sa ním Ján  Holčík, exminister priemyslu a niekdajší predseda Slovenskej evanjelickej jednoty, ktorý viedol Demokratickú stranu v kľúčových rokoch 1990 – 1992. „Sme pripravení zvíťaziť, rovnako ako naši predchodcovia v roku 1946, keď sme porazili komunistov. Môžete sa na nás spoľahnúť,“ poznamenal J. Holčík.

Mimoriadny snem na Vodnom hrade v Hronseku vyvrcholil programovou konferenciou. Demokratická strana predstavila program, ktorý nie je ohraničený rámikom excelovskej tabuľky. „Náš program pamätá na to, že spoločnosť je komplexná. Sú tam teda konkrétne opatrenia, ktoré zlepšia život mladým rodinám s deťmi, živnostníkom, pracujúcim, našim dôchodcom. Je pre ľudí v mestách aj na vidieku,“ uviedol Jozef Rajtár a na záver dodal: „Všetkých nás tu spája jediné. To, čo spája aj drvivú väčšinu ľudí na Slovensku. Chceme, aby slušnosť porazila Kočnerovcov. Ľudia netúžia po krvi, ale túžia po tom, aby na Slovensku konečne zvíťazila spravodlivosť, aby všetci, ktorí konali proti verejnému záujmu, dostali spravodlivé tresty, aby konečne platilo padni komu padni.“